• Data dodania: 08.05.2021
 • Autor wpisu: SILOE Nieruchomości
 • Tagi: Nagrody, urodziny, prezent urodzinowy, SILOE 2 Urodziny,
Fantastyczne opinie zadowolonych klientów i tytuł najlepszej agencji w Głogowie w 2021 roku wg plebiscytu Orły Nieruchomości to już dobre powody by z nami rozpocząć współpracę ale my też lubimy dzielić się radością.

Z okazji 2 urodzin SILOE Nieruchomości wśród klientów którzy zgłoszą do nas ofertę na sprzedaż, lub wynajem nieruchomości na zasadzie wyłączności w terminie 08.05.2021- 31.05.2021 roku rozlosujemy BON PODARUNKOWY w wysokości 1000zł na zakupy w Media Markt.

Więcej
 • Data dodania: 01.04.2021
 • Autor wpisu: Biuro nieruchomości Głogów
 • Tagi: Biuro nieruchomości głogów, agencja nieruchomosci glogow,
Wszystkim naszych obecnych i przyszłych klientów pragniemy poinformować, że przenieśliśmy nasze biuro z ul. Długiej 36 w Głogowie ...za ścianę.

Obecnie nasze biuro jest na rogu ulicy Długiej i Kotlarskiej.

Dokładny adres to ul. Kotlarska 17, Stare Miasto, Głogów.

Więcej
 • Data dodania: 14.02.2021
 • Autor wpisu: SILOE Nieruchomości
 • Tagi: Nagroda Nieruchomości Głogów, Wyróżnienie agencja nieruchomości Głogów, najlepsze biuro nieruchomości w Głogowie
Z olbrzymią przyjemnością chcielibyśmy oświadczyć że biuro SILOE Nieruchomości zostało kolejny raz wyróżnione na tle innych agencji nieruchomości w Głogowie.

Widać że etos, skrupulatność i dyspozycyjność oraz owoce naszej pracy są wysoce doceniane przez klientów.

Zostaliśmy wyróżnieni nagrodą 1 miejsca w Głogowie w plebiscycie Orły Nieruchomości 2021.

Dziękujemy za zaufanie i pochlebne opinie. Nie zamierzamy obniżać lotów ale wyznaczać standardy godne naśladowania w obsłudze klienta, jakości naszych ofert i oczywiście sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości.
Wobec powyższego nasze hasło:

"Sprawdź opinie o nas i SILOE'uj swoją nieruchomość" nabiera nowego powiewu świeżości.Więcej
 • Data dodania: 02.12.2020
 • Autor wpisu: SILOE Nieruchomości
 • Tagi: Umowa z agencją nieruchmości, umowa ustna z biurem nieruchomości, brak umowy z agencją nieruchomości.
O ile życie byłoby łatwiejsze gdyby nie ta cała biurokracja a ludzie byliby uczciwi. Nie lepiej jak za dawnych czasów dotrzymywać słowa? Niestety honor, szybko się plami gdy w grę wchodzą pieniądze. Dotyczy to zarówno pośredników jak i klientów. Ile to razy słyszałem „Panie, u mnie słowo droższe niż pieniądze…” teraz na tą frazę dostaję wysypki. Kiedyś pewnie znaczyła wiele, teraz a co gorsza powtórzona kilkukrotnie od razu zapala światło ostrzegawcze. Wtenczas pytam się w myślach czy ta osoba chce tym mnie czy siebie przekonać? Polskie prawo dopuszcza umowy ustne i w formie pisemnej. Wiec czy można uzgodnić ustnie umowę z biurem nieruchomości? Czy taka umowa jest wiążąca? Jakie ma zalety nad formą pisemną? A więc przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Zatem czy w ogóle umowa w formie pisemnej z pośrednikiem obrotu nieruchomościami jest potrzebna?
To jaką należy zawrzeć umowę z pośrednikiem reguluje ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. W rozdziale 2 Art. 180. pkt3 opisuje: „Umowa wymaga formy pisemnej lub elektronicznej pod rygorem nieważności.” Oznacza to że umowa słowna, czy ostatnio modne wśród działających niezgodnie z przepisami agencjami nieruchomości „oświadczenia” zamiast umów nie mają ŻADNEJ mocy prawnej. W tym wypadku klient który zawarł taką umowę NIE JEST ZOBOWIĄZANY DO ZAPŁATY wynagrodzenia agencji pośrednictwa po sprzedaży.

Zacznijmy może jeszcze inaczej. Co daje klientowi a co pośrednikowi umowa pośrednictwa?
Dla klienta umowa pośrednictwa powinna być gwarancją dobrze wykonanej usługi, określać „Zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami” (art. 180 pkt3 w/w ustawy). W niej będzie zawarte co pośrednik wykona za określone wynagrodzenie. Ona również gwarantuje możliwość żądania odszkodowania w razie źle wykonanej usługi. Pewnie każdy z nas słyszał historie o tym, że inne były uzgodnienia a zgoła odmienna rzeczywistość. Więc by uniknąć rozczarowania podobnie jak z firmami budowlanymi czy mechanikami samochodowymi dobrze jest mieć zawarte na piśmie co dana usługa gwarantuje, zakres zadań (zdjęcia, wirtualny spacer, film marketingowy, filmowanie z drona, itd.), ilość portali (i jakie) na które zostanie eksportowana oferta, itp. Dla pośrednika umowa jest gwarancją zapłaty jeżeli jego działania doprowadzą do sprzedaży.

Więcej
 • Data dodania: 18.11.2020
 • Autor wpisu: SILOE Nieruchomości
 • Tagi: jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym, czy można kupić dom z kredytem hipotecznym
Wielu z klientów kupując nieruchomość zastanawia się jak kupić bezpiecznie nieruchomość tak by nie zapłacić poza ceną nieruchomości, za zobowiązania obecnego właściciela. Czy zakup nieruchomości obciążonej hipoteką jest bezpieczne lub w ogóle możliwe? By rozwiać podobne wątpliwości przygotowaliśmy przewodnik w formacie popularnych Q&A. Zapraszamy do lektury.

Czy kredyt hipoteczny uniemożliwia sprzedaż nieruchomości?
Nie, ale może stanowić utrudnienie. Pierwsze to wpis w dziale IV księgi wieczystej z informacją o kredycie hipotecznym. Dla części klientów słowa „wpis w hipotece” brzmią złowieszczo, jednak znaczna część obecnie sprzedawanych nieruchomości posiada obciążoną hipotekę a mimo to nie blokuje to sprzedaży.
Czy wartość kredytu odpowiada wartości wpisanej w hipotekę księgi wieczystej?
Przed sprzedażą, po sprawdzeniu aktu notarialnego okazuje w się że kwota wpisana w hipotekę znacznie przekracza wartość mieszkania? Bez obaw. Wartość wpisana w hipotekę to wartość zabezpieczenia kredytu do „oznaczonej sumy”. Z reguły wartość hipoteki jest wyższa niż kredyt. W tej kwocie oprócz kwoty głównej kredytu znajdziemy również skalkulowane roszczenia o odsetki, wartość dodatkowych zabezpieczeń kredytu, koszty ewentualnego postępowania i inne opłaty, które są szczegółowo opisane w dokumencie stanowiącym podstawę wpisu hipoteki do księgi wieczystej.
Więcej
 • Data dodania: 06.11.2020
 • Autor wpisu: SILOE Nieruchomości
 • Tagi: mieszkanie do wynajęcia, jak wynająć mieszkanie?, umowa najmu okazjonalnego, wynajmę mieszkanie,
SZUKAMY MIESZKAŃ DO WYNAJĘCIA.W związku z dużą dynamiką wynajmów mieszkań zapraszamy do współpracy właścicieli mieszkań.DLACZEGO WARTO ODDAĆ MIESZKANIE DO NAS?1. Nasze ogłoszenia są eksportowane na 18 portali (od wiodących portali nieruchomościowych, jak Otodom, Nieruchomości-Online, Gratka.pl, Morizon.pl, Domy.pl, Nportal.pl, Oferty.net przez portale aukcyjne jak Allegro, do portali internetowych jak WP, Onet, a także portali ogłoszeniowych jak OLX oraz oczywiście aktywna promocja w mediach spo...

Więcej
 • Data dodania: 09.04.2020
 • Autor wpisu: SILOE Nieruchomości
 • Tagi: Nagroda Nieruchomości Głogów, Wyróżnienie agencja nieruchomości Głogów,
Z dumą i prawdziwą radością chcieliśmy podziękować Naszym Klientom, którzy zaufali nam oraz wyrazili swą opinię o transakcji z SILOE Nieruchomości.

Na tej podstawie zostaliśmy wyróżnieni już po kilku miesiącach działalności dostając nagrodę jako jedna z sześciu (na ponad 20) agencji nieruchomości w Głogowie.
Również jako jedna z 4 agencji zostaliśmy wyróżnieni w finale ORŁY NIERUCHOMOŚCI GOLD 2020.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, za przychylne opinie, które motywują nas do dalszego działania i sprawiają że stale pracujemy nad ulepszeniem naszych działań, zwiększeniem ilości portali na któych reklamujemy nieruchomości oraz zamiast kopiować działąnia innych biur nieruchomości pragniemy wytyczać nowe, lepsze standardy w obsłudze klienta.

Pozdrawiamy

Zespół SILOE Nieruchomości

Więcej
 • Data dodania: 01.04.2019
 • Autor wpisu: SILOE Nieruchomości
 • Tagi: nazwa siloe, logo siloe nieruchomosci
Geneza założenia i co oznacza SILOE?

Nasza nazwa oddaje nasze podejście do ludzi i rynku nieruchomości.
Pracując na rynku nieruchomości wielokrotnie słyszeliśmy, że ludzie mają złe doświadczenia z różnymi biurami nieruchomości.
O tym, że nie są zadowoleni z opisów, zdjęć zrobionych telefonem, miernej obsługi przez agentów, że ich ogłoszenia jest zaledwie na jednym czy dwóch portalach, że pośrednik nie zna szczegółów oferty, nie odbiera telefonów, nie pracuje kiedy klientom pasuje zobaczyć nieruchomość, nie współpracuje z innymi agencjami albo że mocno wygórowana opłata dla kupujących zniechęca do zakupu, itd. Historii takich można mnożyć wiele.

Nadszedł czas by odmienić to wszystko.

Czas by odseparować te wszystkie uprzedzenia od tych którzy sporo serca wkładają w tą pracę, którzy podchodzą do klientów jak do własnej rodziny. Tacy doradcy nie traktują klientów jak nielubianego pracodawcę ale jak dobrych znajomych. Czas udowodnić że pośrednik to człowiek który potrafi szczerze, uczciwie i etycznie doradzić, wypromować nieruchomość, uzyskać dobrą cenę lub znaleźć pasującą nieruchomość i odmieniać postrzeganie agentów nieruchomości.

Więcej
H1